instalacja
No nie za bardzo, o temp. odparowania decyduje zawór rozprężny, zbyt mały parowacz nie odbierze energii parowania i ciecz zacznie podlewać kompresor czujka termostatyczna zadziała ale do odpowiednich temperatur
Poza tym czujkę montuje się w określonym miejscu w obrębie rury wylotowej parowacza, nie gdzieś w lamelkach..- Co ma przegrzać pary w komorze chłodzonej? na pewno nie parowacz zbyt wielki- tu decyduje wydajność dyszy zaworu rozprężnego i jego typ(zakres). Zatem na moje oko kolego potwierdzam że parowacz zbyt duży, nie wniesie istotnych komplikacji, natomiast trzeba dobrze wyregulować wydajność zaworu stosownie do mocy kompresora.
Idealnym jest dobranie wszystkiego na miarę ,wtedy uzyskuje się dobry czas odpowiedzi tzw. #4 12 Cze 2010 18:53 Re: Wydajność parownika (zbyt duża lub zbyt mała)
Fakt, nie napisałem tego wyraźnie ale zakładamy, że poza parownikiem wszystkie elementy układu są prawidłowo dobrane: agregat do komory chłodniczej a zawór rozprężny TZR jest dobrze dobrany do mocy (wydajności chłodniczej) agregatu. jedynie parownik jest za duży lub mały.

r11, nie rozumiem twojego toku myślenia, jak byś mógł proszę o wyjaśnienie. Przecież parownik pracuje tylko do miejsca umiejscowienia czujnika TZR, za nim nie ma prawa być cieczy tak wiec jeśli przesuniemy czujkę w kierunku zaworu to tak jak byśmy zmniejszyli i tak za mały parownik. Tym sposobem można "naprawić" za duży parownik ale obniżyć ciśnienie.


  PRZEJDŹ NA FORUM