NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » KLIMA » UKŁAD

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

układ

  
klimatyzacja
20.11.2012 20:46:40
poziom 2

Grupa: Administrator 

Posty: 72 #1053970
Od: 2012-9-22
w celu zainstalowania wężownicy miedzianej w hydroforze bez jego ciecia i spawania odkręcamy dwa korki ( na gorze i na dole zbiornika ,zazwyczaj sa 2 calowe) spirale wkładamy albo przez otwór rewizyjny albo przez jeden z otworów po wykręconych korkach .
robimy to tak żeby z góry i z dołu zbiornika wystawał odcinek prostej rurki miedzianej . następnie dobieramy potrzebna nam redukcje stalową ocynkowaną np. 50/15 i wkręcamy w miejsce wykręconych korków .
teraz potrzebna nam jest złączka zaciskowa do miedzi z gwintem zewnętrznym w tym przypadku gwint 15 i zacisk powiedzmy do rurki 12 (taka średnicę ma włożona spirala)
niestety rurka 12 daje sie włożyc w złączkę tylko od strony zacisku a my musimy przełożyć ja od strony gwintu przez całą złączkę wiec rozwiercamy ja tak żeby rurka przeszła (wiercimy od strony gwintu tak żeby nie zmienić wymiaru na zacisku)
Jak juz nam złączka przechodzi wchodzi na rurkę to wkręcamy ja w redukcje stalową a następnie zakładamy pierścionek i nakrętkę i zakręcamy zacisk na rurce . Mamy teraz szczelne połączenie
na wystających końcach rurki miedzianej możemy zacisnąć lub wlutować zakończenia z gwintem i gotowe .uz w trakcie budowy mojego kolektorka myślałem o takim rozwiązaniu, lecz było juz za późnosmutny myślę, że pomysł jest dobry i wydaje się tańszy i efektywny w uzyskiwaniu energii słonecznej niż stosowanie rurek fi 10mm lub większych?
To czarne COŚ na tej rurce to po prostu izolacja jak na kablach elektrycznych jak kolega napisał wystarczy przeciąć i schodzi bez problemu.
Jak będę budował następny kolektor to zastosuje takie rozwiązanie lub drugie zupełnie inne drabinka normalna prosta i rurek stalowych na miedzianej blasze a raczej na listkach blach dla każdej rurki drabinki jeden listek blaszki miedzianej.
_________________
wentylacja,
klimatyzacja, pogotowie kanalizacyjne Warszawa
  
klimatyzacja
20.11.2012 20:47:41
poziom 2

Grupa: Administrator 

Posty: 72 #1053974
Od: 2012-9-22
Dla rurek 8-10 mm stosuje się system drabinkowy a większych meander za względu na tłumienie przepływu. Ja mam na 15 meander i przepływ jest ok.
Dzisiaj ściągam solka i jeszcze raz robię meander bo jednak odległość jaką mam między rurkami jest zbyt duża ( 17cm) i zamiast grzać rurki, część absorbera grzeje powietrze wewnątrz. Będczie 10 cm między rurkami i jedna przetłoczona blacha, a nie jak zrobiłem wcześniej z kawałków.
między rurki a absorber pasta aluminiowa dla lepszej przewodności cieplnej ( została mi srebrzanka aluminiowa, gdzie rozwarstwiła się i lakier zrobił się jak galareta. Dodałem wczoraj samego rozpuszczalnika i rozgniotłem te aluminium na papkę i mam pastę aluminiową. Zastanawiałem się też nad pastą miedzianą, ale zamawiać i czekać, bo w sklepach motoryzacyjnych niema. Pasta miedziana niby lepsza ale... No właśnie sam się kiedyś złapałem na schematycznym myśleniu, przecież dla poprawy styku tylko pasta. Pogrzebałem w informacjach i co pasty nawet te ze srebrem to przewodność cieplna rzedu kilku W(m*K) a elementy które łączymy to setki W(m*K) więc gdzie tu logika. Na pewno jest lepszy kontakt dwóch powierzchni ale znowu potrzeba więcej czasu na transfer ciepła. Może dla małych mocy to wystarcza (kilkadziesiąt W) ale przy większych to trzeba by rozważyć.
_________________
wentylacja,
klimatyzacja, pogotowie kanalizacyjne Warszawa
  
klimatyzacja
15.02.2014 15:58:35
poziom 2

Grupa: Administrator 

Posty: 72 #1749142
Od: 2012-9-22
Pompa obiegowa włącza się gdy temperatura wzrośnie np. powyżej 30 stopni. Ogrzewanie pracuje normalnie gdy w piecu jest opał, woda obiegowa osiąga np. 70 stopni. Woda w bojlerze po jakimś czasie też nagrzewa się do 70 stopni.
W piecu wypaliło się wszystko, więc energia do układu nie jest dostarczana i temperatura wody obiegowej spada lecz pompa nadal pracuje aż temperatura nie spadnie poniżej 30 stopni.
Teraz ta woda obiegowa która podgrzewała wodę użytkową w bojlerze pobiera ciepło z bojlera i transportuje do grzejników do momentu spadku temperatury wody obiegowej poniżej 30 stopni.
Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie elektrozaworu w miejscu gdzie jest zawór kulowy i sterowanie nim w taki sposób aby sterownik kontrolował temperaturę wody w bojlerze i wody obiegowej w odpowiednim momencie otwierając i zamykając zawór.
Aby się przekonać, że moja porada jest prawidłowa, to zamknij ten zawór do bojlera późnym wieczorem gdy ostatni raz idziesz dołożyć do pieca i temperatura wody jest jeszcze wysoka.
Ten zawór zwrotny jest nie potrzeby tylko blokuje przepływ i to dlatego trzeba zamykać przepływ na grzejniki
_________________
wentylacja,
klimatyzacja, pogotowie kanalizacyjne Warszawa
  
klimatyzacja
15.02.2014 15:59:47
poziom 2

Grupa: Administrator 

Posty: 72 #1749143
Od: 2012-9-22
Jeden sterownik powinien sterować pompą c.o i pompą zasilającą c.w.u w oparciu o czujniki. Wtedy ma to sens. Działa to na zasadzie przełączania pomp, z opcją tzw. pierwszeństwa zasilania pompy c.w.u. W przypadku wychłodzenia się kotła poniżej temperatury wody c.w.u.nie pozwoli na załączenie się pompy i wychłodzenie zasobnika.
Ten drugi sterownik powinien kontrolować temperaturę w bojlerze i porównywać z temperaturą wody obiegowej, włączać drugą pompę lub elektrozawór wtedy, gdy temperatura wody obiegowej jest wyższa od temperatury w bojlerze. W jakim celu był zamontowany ten zawór zwrotny przy bojlerze? On tylko blokuje przepływ, tam jest taka sprężyna której opór trzeba pokonać.
Najlepszym rozwiązaniem będzie usunąć tez zawór zwrotny, zamontować elektrozawór.
Montaż 2 pompy jest nieekonomiczny ze względu na dodatkowy pobór prądu, a w przypadku elektrozaworu prąd pobierany jest tylko w momencie przełączania.
Zastanawiałeś się nad sterownikiem tej drugiej pompy lub elektrozaworu, czy ten który masz może to obsługiwać.
Zbudowałem taki prosty sterownik który steruje pompą i elektrozaworem od kilku lat, jeżeli jesteś zainteresowany to może uda mnie się znaleźć schemat.
Nowoczesne sterowniki mają osobne wyjście na pompę c.o. i pompę c.w.u. (do bojlera)

_________________
wentylacja,
klimatyzacja, pogotowie kanalizacyjne Warszawa
  
klimatyzacja
31.01.2017 18:18:17
poziom 2

Grupa: Administrator 

Posty: 72 #2390655
Od: 2012-9-22
Po pierwsze to nie istnieją nawiewniki higrosterowalne (przynajmniej zimą ) można zabudować wyłacznie wywiewnik higrosterowalny!!! Pisało się o tym już wielokrotnie.Jezeli chodzi o zime to bede je mial pierwsza zimie w tym roku ale w chlodniejsze dni widze ze sie przymykaja, wiec sądze ze zima nie powinno byc problemu z zawiewaniem mrozu.
nie montowalem sam tylko firma a przede wszystki zamontowane są na wysokości 2m ale w skrzydłach okien. kiedy zamawialem nowe okna do domu to zdecydowalem sie by je wyposazyc w nawiewniki
Kiedy samoczynnie sie otwiera nawiewnik to jesli dobrze sie przysluchac mozna uslyszec odglosy z zewnatrz podobne jak przy mikrouchyle. Maly problem pojawil sie podczas wichury. Wialo przez nawiewnik az strach ale na szcze szczescie te nawiewniki maja mozliwość recznego zamknięcia.
Zaś co do wysokości nawiewników, to umieszczone na górze mają często zbyt słaby "ciąg", a wcale przy szybie powietrze spadając w dół się nie ogrzeje.mam u siebie w kazdym pomieszczeniu wspomniany aereco i musze powiedziec ze sprawdzaja sie super. Nie jest to moze tanie ale moim zdaniem warto. Natomiast czy to wywiewnik czy nawiewnik to moze ma znaczenie dla fachowca w nazewnictwie ale jezeli chodzi o uzytkowanie to wszysko jedno byle dziala. Zreszta sprawdz jak nazywa to urzadzenie producent.
_________________
wentylacja,
klimatyzacja, pogotowie kanalizacyjne Warszawa
  
klimatyzacja
31.01.2017 18:19:51
poziom 2

Grupa: Administrator 

Posty: 72 #2390657
Od: 2012-9-22
znam doskonale w/w strony! Wyjaśnię (kolejny raz) dlaczego nie da się zbudować nawiewnika higrosterowalnego!! Otóż element higroczuły jest w obudowie nawiewnika, a ta zimową porą jest studzona powietrzem wchodzącym. Temperatura bezpośrednio przy nawiewniku i w jego wnętrzu jest sporo niższa niż w pokoju, więc i wilgotność względna powietrza w którym operuje element higroczułu jest praktycznie 100%. Nawet przy 35% w pokoju. Efekt , nawiewnik taki otwiera się szerzej im jest zimniej na zewnątrz, a nie, im jest wilgotniejsze powietrze w pokoju . Nie zanaczy to wcale, że nie działa!!! Działa jak zwykły ,otwarty, stały nawiewnik. Z punktu widzenia fizyki da się zrobić wywiewniki higrosterowalne (kuchnia , łazienka). W temacie wentylacji jestem zupełnie zielony, a chciałbym się dowiedzieć jakie są możliwości poprawy akustyki przewodów wentylacyjnych w mieszkaniu. Zainstalowana jest wentylacja mechaniczna ze wspólnym kanałem na wszystkie piętra,http://pogotowie-wodociagowe.pl/usuwanie-awarii-sieci-kanalizacyjnej/ co powoduje, że dźwięki z mieszkania położonego niżej są wyraźnie słyszalne, zarówno w kuchni jak i łazience - wyraźnie słyszalna rozmowa. Na rynku są dostępne tłumiki - czy ich instalacja polega na umieszczeniu w obecnym przewodzie, czy muszę wydłużyć kanał o długość tłumika licząc od kratki wentylacyjnej ? Co w tym przypadku może poprawić deweloper, a co mogę zrobić na własną rękę zgodnie ze sztuką budowlaną ?
_________________
wentylacja,
klimatyzacja, pogotowie kanalizacyjne Warszawa
  
klimatyzacja
26.11.2017 15:41:48
poziom 2

Grupa: Administrator 

Posty: 72 #2489539
Od: 2012-9-22
możesz nam wskazać źródło (badania, artykuły naukowe) na podstawie którego wyciągasz wnioski o przekroczonych normach PM2,5 w sosnowych lasach nadmorskich?
Oczywiście nie neguję, chciałbym się zapoznać z tymi informacjami co Ty i rzetelnie z Tobą o tym problemie porozmawiać.
Czy rzeczywiście jest to wg tych źródeł problem w aż tak dużej skali?
Pozdrawiam, "

Badań było bardzo dużo od najdawniejszych lat.

Przytoczę definicję PM 2,5 z Wiki:

PM2,5 – aerozole atmosferyczne (pył zawieszony) o średnicy nie większej niż 2,5 μ,m, który zdaniem Światowej Organizacji Zdrowia jest najbardziej szkodliwy dla zdrowia człowieka spośród innych zanieczyszczeń atmosferycznych.

Oraz wyjaśnienie co to są aerozole atmosferyczne:

Aerozole atmosferyczne (pyły zawieszone, drobiny) – ciekłe krople lub stałe cząstki pochodzenia naturalnego, jak w przypadku aerozolu soli morskiej lub pyłów mineralnych, albo cząstki produkowane przez człowieka (zanieczyszczenia), jak to jest w przypadku aerozolu kropli lub cząstek stałych siarczanów. Często prekursorami aerozoli atmosferycznych są tlenki siarki i azotu, które są przekształcane w procesach chemicznych i fotochemicznych w aerozole atmosferyczne[1][2].

Uważam, że Światowa Organizacja Zdrowia szerzy bzdury! Generalizuje problem ze szkodą dla niego.
Stężenie PM2,5 się mierzy.
Zgoda, ale...
CO SIĘ MIERZY?
Mierzy się ilość na np. m3 powietrza bez rozróżnienia - co tam jest zawieszone!
DLATEGO w nadmorskich lasach sosnowych po sztormie skala w mierniku się KOŃCZY!!!
Woda, jod, sól, olejki eteryczne sosny itp...
Od ponad TRZECH WIEKÓW wiadomo, ze mocno działają na organizm człowieka! (już w Chinach wiedzieli).
Wszelkie inhalacje to podawanie substancji w postaci CZĄSTEK PRODUKOWANYCH PRZEZ CZŁOWIEKA metodą wziewną do organizmu.
Dobrze udokumentowana metoda umieszczania pacjenta tam, gdzie PM10 i PM2,5 przekracza kilkaset do kilku tysięcy razy WSZELKIE normy!
W efekcie - pobudza się układ samoregeneracji i pacjent ZDROWIEJE.
Właśnie dla PM2,5 ludzie pielgrzymują "do wód", tam gdzie są one wylewane w dużych ilościach na łapki świerkowe czy sosnowe aby nasycały powietrze właśnie tymi cząstkami. Nie pisz, ze tego wszystkiego nie wiesz! Że badań i źródeł potrzebujesz.
Np. W Otwocku leczono gruźlicę w sanatorium wśród lasów.

Jesteśmy bombardowani tragicznymi wiadomościami - że jakieś PM nas ... zabija...
_________________
wentylacja,
klimatyzacja, pogotowie kanalizacyjne Warszawa
  
klimatyzacja
26.11.2017 15:43:50
poziom 2

Grupa: Administrator 

Posty: 72 #2489541
Od: 2012-9-22
Przyznajesz, że duże stężenie PM2,5 w mistach nam szkodzi. Ale uważasz, że metoda jest zła - co proponujesz?
pył zawieszony może być różny, faktycznie nie miałbym obaw wdychając takie powietrze w nadmorskim lesie, ale w mieście wolałbym nie - kurz, spaliny, NOx-y, związki siarki, benzoapiren itp...Ochrona środowiska to temat modny, nośny i... kosztowny.
Ale jak się kogoś postraszy rakiem i szybką śmiercią w trakcie czy zaraz po zbudowaniu domu - da kasę.
Demokracja - to większość, a większość to idioci!
A ten problem trzeba powierzyć kumatym, takim, którzy go i zrozumieją i znajdą sposób rozwiązania.
A tacy - to mniejszość i to zdecydowanie mała.
Za dużo w tym kasy aby akurat im to powierzać - takie są realia.

"Przyznajesz, że duże stężenie PM2,5 w mistach nam szkodzi...."
MATACZYSZ!!! WCALE tego nie napisałem.
Przyznaj, ze WIELKIE stężenia PM2,5 mogą nas leczyć!
Nawet w miastach...

Słyszałeś o filtrze wodnym?
Napisz, że kosmiczna technologia czy że drogi...
Zastąpił HEPA w zwykłym odkurzaczu...
Co za problem za malutką kasę w mieście go uruchomić?
(już gdzieniegdzie tak robią...)
Ale - nie!
łatwiej jest straszyć, brać kasę za straszenie i realnie - zakazywać.
Potem kontrolować to, co jest niewykonalne i KARAĆ!
Bo to następna kasa...
A nic tak nie cieszy jak spory dopływ gotówki.
No a potem ukarani na leki już nie mają ...
Termin do lekarza na 2128r dostają... Za te składki ponad 1000zł/mc od lat wpłacane...

Mamy XXI wiek.
Zbudowanie systemu filtrów dla miasta jest możliwe i nie tak drogie jak obecnie prowadzone działania "uświadamiające" które nie dają nic...
Zwykły deszcz redukuje te SZKODLIWE PM prawie do zera ZOSTAWIAJĄC W POWIETRZU sporo PM. Tych naturalnych. Kropel wody.
Głupi miernik różnicy nie widzi, tak jak różni głupi ekoludkowie.

_________________
wentylacja,
klimatyzacja, pogotowie kanalizacyjne Warszawa

Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

  << Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » KLIMA » UKŁAD

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!


TestHub.pl - opinie, testy, oceny

klimatyzacja serwis separatorów Warszawa